مهندس هاشمی

دفتر مشق روزهای زندگی

دفتر مشق روزهای زندگی

مهندس هاشمی

- بسم الله الرحمن الرحیم
- دفتر مشق روزهای زندگـی
- مهندس سید ابوالفضل هاشمی
- مذهبی، پژوهشگر، 28 ساله، تهران
- شروع بلاگری از 18 آبان 1391 پنج شنبه

آخرین نظرات

نکات آزمون شهری راهنمایی و رانندگی (امتحان سرهنگ)

چهارشنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۴، ۰۸:۳۰ ق.ظ
پیش از حضور در امتحان شهری راهنمایی و رانندگی، رعایت و دانستن برخی از مهارت ها و نکات ضروری است. این نکات علاوه بر مواردی است که قبلا در مطلب «نکات عملی رانندگی» بیان کردیم. در این مطلب، نکات و موارد حائز اهمیتی که برای قبول شدن در امتحان شهری توسط سرهنگ راهنمایی و رانندگی می بایست به آن تسلط داشته باشید بیان می گردد.
حتما توجه کنید که برخی از آموزشگاه ها، بدترین ماشین از لحاظ کلاج و ترمز را برای امتحان شهری سرهنگ انتخاب می کنند تا هنرآموز ها رد شوند و مجبور باشند به کرات، کلاس تمرینی بردارند. همین دسته از آموزشگاه ها، معمولا بهترین ماشین ها از نظر دنده، پدال ها و ... را برای تمرینات شهری می گذارند. لذا مراقب باشید تا در اتومبیل امتحان شهری سرهنگ با هر اتفاق عجیبی مواجه شوید!!!
Image

مواردی که می بایست قبل از امتحان سرهنگ به خوبی مسلط باشید:    
1. تنظیم صندلی (جلو و عقب بردن).
2. تمرین حرکت آهسته برای پارک کردن در کنار خیابان، دور زدن، دنده عقب.
3. تمرین حرکت با دنده 1 و دنده R با حداقل سرعت ممکن و همراه با فشار گاز برای جلوگیری از خاموش شدن اتومبیل.
4. تمرین زیاد برای پرهیز و جلوگیری از خاموش شدن اتومبیل برای شروع حرکت و دنده عقب (تسلط کامل بر کلاج)
5.

موارد امتحانی سرهنگ:   
1. رعایت کامل نکات قانونی و احتیاطی (مثل پارک نکردن جلوی پل و سطل آشغال و راهنما زدن و بستن کمربند ایمنی و ...)
2. دور زدن یک فرمانه (برای دور یک فرمانه حتما باید سرعت تان کم باشد) و دور 2 فرمانه(در این دور فقط باید یکبار دنده عقب آمده و مجدد به سمت جلو حرکت کنید. لذا سرعت را بسیار کم و چرخش فرمان را زیاد کنید).
3. تغییر دنده از یک به دو در حرکت.
4. توقف در کنار خیابان.
5. پارک دوبل.
6. دنده عقب (معمولا پس از پارک دوبل می گویند که مسافتی را دنده عقب بروید).
7. نحوه روشن کردن صحیح اتومبیل و بررسی صحت ترمز پایی قبل از روشن کردن ماشین. همچنین تنظیم آینه ها و موارد مشابه دیگر.
8. نحوه سوار و پیاده شدن شما از ماشین و رعایت نکات ایمنی.
9. سرعت عمل مناسب در کیفیت رانندگی.قبل از حرکت موارد زیر را -حتما- تنظیم کنید:   
1. تنظیم صندلی (برخی از دختران، به دلیل قد کوتاهشان، صندلی را تغییر می دهند که اگر شما آن را مطابق عادت تان تنظیم نکنید نمی توانید به خوبی تسلط بر کلاج و تعویض دنده داشته باشید).
2. قبل از اینکه حرکت کنید برای 30 ثانیه، پدال را تست کنید و مرتب پایتان را روی کلاح بالا و پایین بیاورید تا بر کلاج تسلط پیدا کنید. معمولا اگر به سرهنگ بگویید او به شما اجازه این کار را خواهد داد. (قانونا شما حق دارید 3 دقیقه، پیش از حرکت با پدال های ماشین سرهنگ تمرین کنید)
3. قبل از اینکه حرکت کنید دنده ها -علی الخصوص دنده عقب که در برخی از ماشین ها خیلی سخت جا می رود- را نیز تست کنید. چون برخی دنده ها سفت جا می رود و یا زاویه دسته دنده ممکن است آنطور نباشد که شما عادت کرده اید و به همین خاطر ممکن است دنده را اشتباه جا بزنید. 
4. قبل از حرکت سوئیچ اتومبیل و نحوه روشن شدن آن را تست کنید. بعضی از سوئیچ ها با یک حرکت، به نرمی می چرخند و ماشین سریع روشن می شود. برخی سفت تر هستند و با صدای بیشتری روشن می شوند. لذا اگر بر سوئیچ مسلط نباشید ممکن است در هنگام خاموش شدن ماشین، هول شوید و چند بار سوئیچ را بچرخانید دریغ از اینکه در همان بار اول، ماشین تان روشن شده است. (ضمنا فراموش نکنید هر وقت ماشین خاموش کرد دنده را خلاص کنید و سپس سوئیچ را بچرخانید).
5. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
موارد حائز اهمیتی که در «برگ آزمایش عملی رانندگی(پیوست 8)» ذکر شده است:    
در امتحان شهری، امتحان گیرنده (سرهنگ)، خطاهای شما را در برگه ای مشخص می کند که موارد متعددی درباره کیفیت امتحان متقاضی گواهینامه در آن ذکر شده است. در زیر، تمام موارد مشخص شده در این برگه بیان گردیده است: 
الف) اشتباهات خطرناک رانندگی:     
1- هر نوع عملی که از جانب متقاضی باعث مداخله آزمون گیرنده شود.
2- هر نوع برخورد اتومبیل با اشیاء و وسایل نقلیه دیگر.
3- نادیده گرفتن علائم راهنمایی و رانندگی.
4- عدم تسلط به اعصاب و نداشتن عکس العمل مناسب در هنگام آزمون.
* * * * *
ب) رعایت احتیاط لازم پیش از روشن کردن موتور:    
1- حرکت به سمت اتومبیل و نحوه باز کردن درب
2- کنترل ترمزها
3- تنظیم صندلی و آینه - بستن کمربند ایمنی 0.5 + 0.5
* * * * *
ج) نحوه شروع به حرکت:
1- روشن کردن اتومبیل
2- استفاده به موقع از چراغ راهنما
3- آزاد کردن ترمز دستی
4- تسلط به (کلاچ، گاز و فرمان) 0.5 + 0.5
5- خروج از پارک و رعایت حق تقدم
* * * * *
د) تسلط به رانندگی در حرکت:
1- جایگیری درست در راه، ترمز کردن به موقع و صحیح
2- سرعت مناسب با شرایط ترافیک
3- استفاده موثر از آینه ها
4- علامت دادن در مواقع لزوم
5- هوشیاری و عکس العمل نسبت به اعمال سایر رانندگان 
6- سبقت و روبرو شدن و عبور از سایر وسائل نقلیه
7- عملکرد صحیح در محل تقاطع ها (حق تقدم و گردش صحیح) 0.5 + 0.5
8- عملکرد مناسب در محل عبور عابر پیاده
9- رعایت فاصله طولی و عرضی مناسب
10- حرکت با دنده عقب با دقت، مراقبت و کنترل کامل
11- پارک اتومبیل های پارک شده با فاصله مناسب
12- دور زدن با دو فرمان
* * * * *
توضیحات)
1- در قسمت اشتباهات خطرناک هرگونه اشتباهی منجر به مردودی خواهد شد.
2- حداکثر زمان انجام آزمایش عملی شهر 15 دقیقه می باشد. (3 دقیقه اول برای آشنایی هنرآموز به کلاج و ترمز اتومبیل بدون احتساب امتیاز در نظر گرفته می شود).
3- حداقل نمره قبولی از 20 نمره 17 می باشد.
4- آزمون گیرنده مکلف است به هنگام آزمایش نسبت به تسلیم مرحله مرحله فرم اقدام نماید.
5- آزمون گیرنده مکلف است از تمام موارد فوق آزمایش به عمل آورد.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

نکات:   
1. در امتحان شهری، اصلا سرعتی عمل نکنید. اصلا! کاملا آهسته و هر چه سرهنگ گفت انجام دهید و اگر سوال داشتید بپرسید (مثلا برای پارک کردن جلوی درب منازل و پل ها بپرسید و سپس پارک کنید)
2. برای پارک کردن در کنار خیابان یا اتومبیل دیگر باید سرعت را سریع کاهش دهید.
3. در سر چهار راه ها بایستید. قبل از رسیدن به عابر بایستید. هیچ کاری نکنید که سرهنگ مجبور شود از ترمز استفاده کند. چون در این صورت رد می شوید :دی. 
4. اگر ماشین خاموش کرد هول نشوید! ابتدا دنده را بر روی دنده خلاص قرار دهید و سپس کلید را بچرخانید. پس از آن دنده را از خلاص به دنده یک یا دنده عقب (برای عقبی آمدن) تغییر دهید.
5. در امتحان سرهنگ، هیچگاه سرعتی و شتابزده رانندگی نکنید. تا آنجا که می توانید آرام رانندگی کنید مگر آنکه خودش تاکید کند که دنده عوض کنید و گاز بدهید.
6. در حال رانندگی در خلال امتحان سرهنگ، همیشه از سمت راست لاین مخصوص خود رانندگی کنید تا هر وقت سرهنگ خواست پارک کنید به آسانی بتوانید به طور صحیح و صاف (با جدول و اتومبیل کناری) اتومبیل را متوقف کنید. در غیر اینصورت کارتان سخت خواهد شد.
7. در کنار آرام رانندگی کردن، سرعت عمل نیز مهم است. اگر همه مقررات رانندگی را رعایت کنید و حتی هیچ عیبی هم در پارک کردن و دور دو فرمانه نداشته باشید ولی «کنـــــد» باشید، بنا به احتمال فراوان رد خواهید شد.
8. حواستان باشد که سرهنگ ها به شدت نکته بین و بی گذشت(کینه ای) هستند. هرگونه ضعف و اشتباه شما در ذهن آنها می ماند تا شما را به دلیل آن رد کنند. مثلا مراقب باشید بیخودی زیاد گاز ندهید (مثل زمانی که پایتان روی کلاج است). یا مراقب باشید هنگام خروج از پارک یا حرکت پس از توقف، ماشینتان عقب نرود. همه سرهنگ ها به کوچک ترین عیب شما در خلال رانندگی حساس هستند و آن را بهانه ای برای مردود شدن می کنند. لذا تمرین تان را زیاد کنید و اگر می توانید با ماشینی به غیر از ماشین آموزشگاه، تمرین کنید تا حرفه ای شوید.  
9. پس از اینکه از امتحان عملی فارغ شدید، برگه نتیجه آزمون (پیوست 8 = برگ آزمایش عملی رانندگی) را از سرهنگ بگیرید و اگر فکر می کنید که خیلی خوب رانندگی کرده اید و مستحق رد شدن نیستید، کاملا محترمانه از سرهنگ بپرسید که علت رد شدن شما چه بوده است؟ چون اگر شما بتوانید از 20 نمره آزمون، 17 بگیرید قبول هستید و برخی از سرهنگ ها برای اینکه شما را بیاندازند در کنار یکی دو ایراد شما، ایرادات دیگری را نیز جور می کنند تا نمره شما از 17 کمتر شود. لذا مراقب باشید بیخود مردود نشوید.
10. هر سرهنگ امتحان گیرنده، قلق خاص خودش را دارد. بعضی به سرعت عمل در رانندگی حساس هستند و برخی نیز به دقت و آهستگی. برای برخی، شتاب داشتن در رانندگی امری مقبوح است و برای برخی کند بودن معیار رد کردن است. با توجه به اینکه هر دو هفته یکبار، مسئول امتحان گیرنده (سرهنگ) عوض می شود، توصیه می شود که همواره در روز اول حضور سرهنگ جدید، با وی امتحان دهید تا اگر رد شدید، قلق و نحوه امتحان گیری وی دست تان بیاید و هفته بعد بتوانید با وی برداشته و امتحان دهید. با این ترفند، احتمال قبولی شما به شدت افزایش می یابد. 
11. هنگام رانندگی در خیابان هایی که ماشین ها از دو طرف حرکت می کنند، در صورت بسته بودن لاین راستی، می بایست از سرهنگ اجازه بگیرید که آیا می توانم به لاین چپی بروم یا خیر؟ این مسئله زمانی مهم و حاد می شود که در خیابانی رانندگی کنید که هیچ خط حائلی در وسط خیابان کشیده نشده باشد و خیابان مربوطه، یک خیابان محلی باشد. لذا همواره از سمت راست حرکت کنید و برای رفتن به سمت چپ از سرهنگ اجازه بگیرید.
12. امتحان دادن در صبح زود، پیش از شلوغ شدن خیابان به شما کمک می کند تا صدای گاز ماشین تان را بشنوید و بر همین اساس، بر پدال گاز تسلط بهتری داشته باشید. همچنین صبح زود، خیابان ها خلوت تر هستند و مشغله ذهنی شما و سرهنگ کمتر خواهد بود و بهتر خواهید توانست تمرکز کنید و نکات ریز رانندگی تسلط داشته باشید. لذا امتحان دادن در صبح (ساعت 7 صبح) از جهاتی بهتر از امتحان دادن در ساعات میانی صبح(9 صبح) یا نزدیک ظهر (10 صبح) است.
13. یکی از مواردی که نقش مهمی در موفقیت من در امتحان شهری داشت، زمزمه کردن همه کارهایی که باید انجام می دادم به زبان بود. جوری که سرهنگ و سرنشینان عقب نیز می شنیدند. من هر کاری که باید انجام می دادم را همزمان با اجرا بر زبان می آوردم. این کار به من کمک می کرد تا هم سرهنگ متوجه شود که من به تمام نکات آگاهم و کاملا هوشمندانه کارهایم را انجام می دهم و همچنین استرس بسیار بسیار کمتری به خودم وارد می شد زیرا این کار باعث می شد که اصلا هول نشوم و کاملا با آرامش موارد مهم رانندگی را انجام دهم.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۴/۰۱/۲۶
سید ابوالفضل

رانندگی

نظرات  (۱۷۳)

آقا دمت به شدت گرم  و کامت  شیرین.ایول داری .
پاسخ:
سلام! لطف داری دادا.
ممنون
ولی بدجور بهمون استرس دادی ههههه

مرسی از راهنمایی هاتون بله واقعا همین طوره خودم شش بار به همین علت هایی که بیان شد رد شدم

سلام ببخشید آگه در امتحان عملی رد بشم چند باید بریزیم حساب 
پاسخ:
سلام. هزار تومان برای حساب وزارت کشور است. برای هر بار امتحان سرهنگ. مبلغی نیز می بایست به آموزشگاه بدهید (8 هزار تومان).

سلام

خییییلی خیییلی ممنون از راهنمایی هاتون


بهضیا میگن که راندرومی افتادی!!!!یعنی چی؟؟
پاسخ:
سلام. منظورتون رو نفهمیدم. منظورتان چیست؟

سلام من سه بار مردود می شوم ووقت ندارم دو باره امتحان عملی بدهم وکمی هم نا امید شدم حا لا جکار کنم

پاسخ:
سلام. نکات بالا و نکات آموزش عملی رانندگی رو بخون و مرتب تمرین کن تا قبول بشی.
سلام من فردا برای اولین بار میخوام امتحان شهری بدم شوهرم هفته پیش امتحان داد بار اول قبول شد دعا کنید منم بار اول قبول شم استرسم خیلی کمه
خیلیییییییی عالی بووووود ممنونمممممم
واااای فردا امتحان دارم 
استرسم دارم
دعا کنید همون بار اول قبول شم

سلام

منم فردا امتحان شهری دارم دعا کنید قبول بشم

حالشا ندارم که رد بشم

سلام من خیلی وقته پشت فرمون نشستم چون قبلا آموزش دیدم که خیلی از زمانش میگذره ولی با خوندن این مطالب خیلی اعتماد به نفس پیدا کردم ممنون از راهنماییتون
اگه فردا قبول بشم میام اینجا بهتون میگم! واسم دعا کنید
بند پ یامایه تیله داشته باشی همونجا برگتو امضا میکنه عموسرهنگه وحتی لازم نیست سوار ماشین شی! چند تا ازدوستام اینجوری قبول شدن بیچاره اونایی که هیچ کدومشا ندارن باید جیب اموزشگاه ومربی رو پرکنن
پاسخ:
رشوه دهنده و رشوه گیرنده هر دو در آتش جهنم خواهند سوخت. پیامبر گرامی اسلام(ص)
سلام  تعویض دنده ها اختیاری است یا باید سرهنگ بگوید؟
پاسخ:
سلام. بستگی به سرهنگش دارد. معمولا خودشان می گویند بعد باید دنده را عوض کنید.
۱۲ دی ۹۴ ، ۲۲:۲۵ محمد آقا
سلام. مرسی عالی بود :)
من 7 ساله که پشت فرمون میشینم
تازه هفته پیش 18سالم شد که برم گواهینامه بگیرم
توشهری و بیرون شهری رو خیلی عالی و راحت رانندگی میکنم و حتی حالت های RACE  و DRAG و DRIFT زیاد انجام دادم کاملا مسلط هستم
((( فقط میخاستم بدونم منی که عامیانه رانندگی میکنم و ممکنه از روی عادت برخی اشتباهات رو انجام بدم قبلش به سرهنگ بگم چندساله رانندگی میکنم و ممکنه اشتباه از روی عادت باشه یا نه؟؟  مرسی
پاسخ:
سلام. بعید می دانم به شرح دادن خودتان نیازی باشد. چون اصولا وقت این کارها هم نیست. لذا نیازی نیست به سرهنگ در اینباره چیزی بگویید. فقط موارد اصولی را رعایت کنید و صحیح و نرم و آرام برانید تا قبول شوید. 
من سه باره امتحان دادم قبولم نشدم حیلیم نا امید شدم 
سلام ،من این هفته برای اولین با  امتحان تو شهری دادم ،ماشنش خیلی درب وداغون بود وهمه اش خاموش میکرد و اگر یک کوچولو گاز میدادی( خیلی کم )ماشین می پرد جلو و به قول قدیمیا دل دل میزد،وقتی اومدیم آموزشگاه برای اعتراض گفتن تازه کلاج یماشین رو دیروز تعمیر کردن 
خدا رو  خوش نمیاد چون بعضی از کسانی که اومده بودن برای چندمین بارشون  بود ویک عالمه جلسه تمرینی اضافه داشتن!!!
هزینه تمرین مجدد ۸تومنه؟؟!!
ما که۲۹۰۰۰ به آموزشگاه و ۱۰۰۰ نیروانتظامی واریز میکنیم
سلام مرسی به خاطر مطالب مفیدتون من یه بار امتحان دادم و رد شدم بدون هیچ دلیلی به نظر من این اموزشگاه ها فقط میخوان پول الکی از مردم بگیرن
۰۳ بهمن ۹۴ ، ۲۲:۳۵ رضا شاهیندژ
ممنون از زحماتتون 
سلام
خواستم بدونم در زمان امتحان شهری آینه سمت سرهنگ را میتوانیم تنظیم کنیم یا خیر؟
با تشکر
پاسخ:
سلام. بله. چرا که نه! کسی که راننده است موظف است بر همه شئون رانندگی نظارت داشته باشد.
ماشینی نیست که من باش تمرین کنم مجبورم بی تمرین برم چندماهه نرفتم امتحان بدم فردامیخوام دلوبزم به دریابرم واسم دعاکنید
ممنون از راهنماییتون
گواهینامه رو بار دوم قبول شدم سرهنگ گفت حرکت کن گفتم باشه گفت از کامیون پارک بگیره گفتم باشه گفت سه فرمان برو پارک 30سانت برو رفتم سوال کردم قبولم گفت ردی گفتم چرا گفت از ماشین پیاده شدم برو به این کارا کار نداشته باشه بااعصبانیت از ماشین پیاده شدم در حال امدن به خانه بودم که یهو دیدم سرهنگ صدازد اقا پسر بیا قبولی از خوشحالی نزدیک بود پل در بیاورم
چی شد قبول شدین
پاسخ:
خاطره جالبی بود :دی
سلام من هفته پیش امتحان دادم برام 3تا غلط نوشته
تسلط به(کلاچ گاز فرمان)5.+5.
استفاده به موقع از چراغ راهنما
دور زدن با دو فرمان
من می خواستم بدونم که تسلط به کلاچ گاز فرمان دو تا غلط حساب می شود یا یک مورد
پاسخ:
اینها را از خود سرهنگ بپرس. اون اگه تشخیص بده شما فقط به گاز مسلط نیستی یا فقط به کلاج، می تونه ردت کنه.
هزینه رد شدن در شهر ما 30 هزار و 500 تومان به اموزشگاه و 1000 تومان به وزارت کشور
پاسخ:
سلام. خوب 30 هزار تومان برای کلاس عملی مجدد است. 1000 تومان به وزارت کشور و 8000 تومان برای امتحان مجدد شهری.
سلام
ببخشید شما میدونید چنین قانونی وجود داره یا خلاقیت اموزشگاه ماست برای پول گرفتن:
برای ازمون شهر باید حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل یک کلاس عملی داشته باشی
پاسخ:
سلام. نه. در آموزشگاهی که بنده در آن گواهینامه ام را گرفتم چنین قانونی نداشت.

سلام دوستان

من بار اول رفتم برای گواهیهیمنامه اما رد شد اما نا امید نمی شم اونقدر میرم تا گواهینالمه بگیرم اصل هدف انسان هست من برای هدفت تلاش میکنم

پاسخ:
آفرین بر شما :)
سلام دوستان من دیروز امتحان دادم برا بار اول قبول شدم
پاسخ:
سلام. رمز موفقیت تان در چه چیزی بود؟
با سلام
ضمن تشکر از مطالب خوبتون.

من سه بار امتحان دادو تا قبول شدم. کلی هم تمرین کرده بودم . بار اول که از بس استرس داشتم خراب کردم. موقع حرکت دنده درست جا نرفت و صدا دار . گفت دور بزن ماشین زیر پام خاموش شد و خلاصه افتضاح. 
یک هفته صبر کردم بار دوم نوبتم که شد حرکت ابتداییم خیلی خوب بود گفت گارک دوبل بزن پارکم خراب شد. یک فرصت دیگه بهم داد موقع خروج از پارک سمت چپ نگاه نکردم ردم کرد.
بازم یک هفته دیگه انتظار.

بار سوم نوبتم که شد سوار شدیم. استرس هم داشتم. نفر قبل از من پارک دوبل زد خراب شد ماشینش کج تو پارک پیاده شد. نوبت من بود و سوار شدم و ماشین را از تو پارک در آوردم خیلی خوب بود گفت افرین تسلط خوبی داری که چرا رد شدی دو بار ؟ 
خلاصه خیلی روحیه گرفتم بعد هم یک پارک دوبل و دنده عقب که هر دو خوب شد و خدا را شکر قبول شدم. الان خیلی خوشحالم و مثل اینکه باری از رو دوشم بر داشته شده. 
توصیه ای که به دوستان دارم اینه که کار خودشون رو انجام بدم و فکر کنن تنها تو ماشین هستن البته استرس هست اما با به  خودتون اعتماد داشته باشین . در ضمن این نکته را هم در نظر داشته باشید که سرهنگی که کنار شما نشسته در برابر همه مسئولیت داره.

یک سوال هم دارم:
چقدر طول میکشه تا گواهینامه من بیاد؟

با تشکر و آرزوی موفقیت برای همه 
پاسخ:
سلام. معمولا یک ماه.
سلام به همگی اونایی که نوشتن استرس نمیزاره ادم امتحان بده اصلا اینطورنیست من رفتم امتحان مقدماتی وافسری روتو اولین بارباامتیاز30قبول شدم امروزهم واسه اولین باربه شهری رفتم وقتی دیددست فرمونم خوبه گفت فقط یه پارک دوبل برو گفت بزن کنارخوش اومدی دلیلش هم اینه که اصلانبایداسترس داشته باشی وزیاد کندعمل نکنین.موفق باشید
سلام، منم فردا امتحان شهری دارم، کاش همین دفعه اول قبول شم، برام دعا کنید
سلام
پلیس آزمون گیرنده شهرپنجربودتایرش راگردن من انداخت گفت دونفرعابرمشاهده کردن میخ انداختیدزیرتایرماشین چون تونفرآخربودمردم هم ترامشاهده کردند البته من منزل بودم آموزشگاه بهم زنگ زدگفت پلیس که سرهنگ بازنشته است 3ماه توراآزمون شهرمحروم کرده ایاهمچین اختیاری داره درضمن رفتم پیش پلیس گفت بعد3ماه کارت دارم معرفیت میکنم پزشک روانی کلا تا3سال نمی زارم گواهینامه بگیرید به نظرشماچکارکنم من مهندس بیکارم آزمون مقدماتی اولین بار30گرفتم آزمون اصلی اولین بار29گرفتم ازمون شهرمقدماتی19گرفتم من بااین پلیس مشکل دارم 3باراست که امتحان شهرمیدم که ردم میکنه نمی دانم چکارکنم تا3ماه دیگه به کجاشکایت کنم راهی است این 3ماه رالغوکنم
پاسخ:
با سلام. من در اینباره اطلاعی ندارم. من خودم بارها در آزمون رد شدم ولی هر بار طوری با سرهنگ ها برخورد کردم که همیشه هم آنها محترمانه با من برخورد می کردند و هم من با آنها. در اینکه چنین نظری داده است مطمئنا علتی داشته است و شما به نظرم باید نظر ایشان را جلب کنید. اگر هم می بینید موفق نیستید می توانید با مراکز آموزش رانندگی دیگر مشورت کنید. ضمنا گرفتن مجوز رانندگی تحول زیادی در زندگی تان ایجاد نمی کند که از آن بابت متضرر شوید.
سلام من امروز مقدماتی شهری داشتم از اون همه جمعیت همه بلااستثنا مردود شدن. اونم بخاطر غیر استاندارد بودن خودرو آزمون گیرنده. اون جملتون که گفتین بد ترین ماشین ها رو میزارن رو تایید میکنم. بنده با سرهنگ زارعی مدیریت موسسه راهگشا شیراز تماس گرفتم و طرح شکایت کردم گفتن تا آخر امروز پیگیری میکنن به نظرتون پیگیری کنن حل میشه؟
سلام
تا الان 6 بار ردم کردن. با سه تا مربی مختلف تا الان کار کردم و همه شون کاملا از دستم راضی هستن. واقعا بعضی سرهنگ ها  فکر قیامت نیستن. سر هیچ و پوچ  رد میکنن. آدم هم نمیتونه هیچ اعتراضی بکنه چون به ضررش تموم میشه. واقعا دارن ظلم میکنن. هربار باید 30 هزار مجدد هزینه بکنم. کسی نیست به دادم برسه.  این طرز برخورد با یه پزشک نیست. ای خدا
پاسخ:
سلام. دکتر جون. اون نکته ای که نوشتم که با هر سرهنگ دو بار امتحان بده رو رعایت کردی؟
سلام مجدد. 
این شش باری که رد شدم با سه تا افسر امتحان داشتم. با هر افسر دو بار امتحان دادم.
امروز هم هفتمین بار رد شدم. علت رد شدنم هم این بود که به جای 40 سانتی متر فاصله پارک از جدول   توی پارک  دوبل ،  فاصله م 50 سانتی متر بود. به قرآن عین واقعیته.  امروز هم چهارمین افسری بود که باهاش امتحان دارم. 
همزمان با من هم سه نفر دیگه سوار شدن که   از اونها هم  امتحان گرفت. دو نفرشون بار  نهم بود که امتحان میدادن. خداییش یکیشون کارش عالی بود ولی اون رو هم رد کرد. واقعا دیگه خسته شدم. آبروم توی فامیل و دوستام رفته.  خدا از باعث و بانیش نگذره.  دیگه واقعا میخوام بی خیال گواهینامه بشم.  اینقدی که این گواهینامه گرفتن  بهم فشار روحی وارد کرد   توی 7 سال دوران دانشجوییم بهم فشار وارد نشد. ببخشید که زیاد حرف زدم. احساس کردم  دوستانی که به سایت شما  سر میزنن  با هم  همدردیم. 
پاسخ:
سلام. با آموزشگاه صحبت کن یک پولی به منشی شون بده بگو هر وقت سرهنگی که نرخ قبولیش بالاتره آمد بهت زنگ بزنه. اون ها سرهنگ ها را می شناسن. ازشون بپرس کدوم راحت تر قبول می کنه. مجدد با همون دو بار برو امتحان بده. وقتی من میگم با هر سرهنگ دو بار امتحان بده به این خاطر هست که بار اول بتونی بشناسیش و بار دوم با شناختی که ازش داری امتحان دهی.
رانندگیم با ماشین خودموم خوبه ولی با سرهنگ نه!
تنها دلیل رد شدنم استرسه
بالاخره قبول شدم. بار  هفتم.   واقعا  حس خوبیه. سپاس از راهنمایی هاتون
خلاااااااااااااااااااااص
سلام دوستان.من تا 28 سالگی اصلا پشت ماشین ننشسته بودم ولی بعد از ثبت نام در کلاسها و ازمون ایین نامه که دفعه اول قبول شدم این هفته در آزمون شهری برای بار سوم امتحان دادم قبول شدم.(بین پسران من تنها قبول شدم)-البته در هر سه دفعه امتحان دادم چیزی که مشهود لطف سرهنگ ها به دختران.پسران معمولا پنج دقیقه ای رد میکنند ولی ازمون دختران حداقل ده دقیقه طول می کشید.خلاصه در ازمون گواهینامه فقط رعایت قوانین و مقررات شرط..نفر ی که با من امتحان میداد ده سال راننده بود ولی برای بار سوم رد شد..چون پارک دوبل بلد نبود.همه دوستان موفق باشند
سلام...
منم برایه بارچهارم رد شدم خیلی حالم بده...از بس استرس دارم وگرنه دست فرمونم خوبه میگن استرس نداشته باش ولی خب مگه دسته خودم قلبم ازجا کنده میشه وقتی کنار افسر میشینم پشت فرمون...شاید دیگه نرم دنبالش با کلی هزینه ای که کردم...نمیدونم چیکار کنم...
پاسخ:
سلام. من بیشتر از شما رد شدم جون واقعا به ماشین مسلط نبودم و طبیعتا از رد شدن ناراحت نمی شدم و پس از رد شدن فقط می خندیدم! وقتی هم کامل به رانندگی مسلط شدم دیگر استرس نداشتم و طبیعتا ناامید هم نبودم چون هر بار امیدم به قبولی بیشتر می شد.
سلام. من یک هفته اس در ازمون تو شهری قبول شدم ولی هنوز گواهینامه ام به دستم نرسیده . اگر حادثه رانندگی براپ اتفاقی بیفته در حکم بدون گواهینانه هستم؟

پاسخ:
سلام. اطلاعی ندارم. از راهنمایی رانندگی بپرسید.
۰۷ خرداد ۹۵ ، ۱۹:۲۵ محمد کاظمی
سلام دوستان.اصلان خودتونو نترسونید من امروز برای اولین بار تو ازمون شهری قبول شدم خیلی هم راحته هر کی بهتون گفت سخته به خودتون نگیرین.
من امروز برای اولین بار امتحان دادم و رد شدم.افسره خوب بود. ولی من از ساعت 7 صب زیر افتاب نشسته بودم و ساعت 12.5 نوبتم شد. خیلی سر درد داشتم. هول کردم و استرس داشتم.اصلا باورم نمیشد که اینقد بد رانندگی کردم.یعنی دور دو فرمونم حتی از زمانی که بار اول دور زدم هم بدتر شد.پارکمم همینطور. از خودم نا امید شدم. نمیدونم چرا.ولی فک کنم اعتماد به نفس رانندگی ندارم.
سلام. من دوبار رد شدم. هفته قبل رد شدم و یک روز تمام فقط گریه کردم . فردا هم آزمون دارم. دعا گکنید قبول شم . آخه چقد باید پول بدیم .
من با سمند ef7  رانندگی میکنم انقدر راحتم که انگار پشت دوچرخه نشستم . اما با پراید مزخرف آزمون رد میشم . کنترل روی کلاجش ندارم . ماشین نو هستش اما جون نداره . 5 نفریم میشینم داخلش دیگه اصلا راه نمیره .
بار دوم یه دور دوفرمون رو خراب کردم . چون ماشین افتاد رو سربالایی جون نداشت و منم تسلط رو کلاجش نداشتم خاموش کرد .
از کامنتایی که گفتن 7 -8 بار رد شدیم خیلی امید گرفتم . خخخ
سلام من امروز اولین جلسه عملیم بود و دنده عقب و دور یک فرمان و دور دو فرمان رو زدم...گفت جلسه بعد هم بیا پارک دوبل و اینا رو یادت میدم بعدشم 3 جلسه بیا روون بشی....من میخواستم بگم مربی منو ببره داخل شهر چون جاهای شلوغ یا مثلا بولوار های سه بانده ای که میخوای دور بزنی و سرعت ماشینا زیاده رو نرفتم تاحالا...مربی گفت در کل روون رانندگی میکنی و خوب بود ماشین هم زیر پام خاموش نشد..البته اولش تا اومدم به کلاچ عادت کنم یکم بد شروع میکردم اما درست شد...مربی میگفت خیلی سمت چپ میری..برای توقف هم فاصلم زیاد بود بعضی وقتا یا زود ترمز میزدم...واسه کلاسا بنظرتون 5 جلسه رو که رفتم بیخیال شم بقیشو یا بگم ببره منو داخل شهر؟ جز وظایفش هست اگه من رانندگیم خوب باشه ببره جاهای شلوغ؟
با ماشین خودمونم میرم چند ساعت تمرین میکنم ایشاالله قبول شم برام دعا کنید خیلی استرس دارم...
پاسخ:
سلام. به نظرم همه جلسات رو بروید.
سلام اگه یه نفر ازسرهنگی که امتحان میگیره بخواد شکایت کنه با کدوم شماره میشه تماس گرفت" سرهنگ رفتارش با همه خیلی توهین آمیزه هر کی رو میبینه اداشو در میاره کلا رو اعصاب مردمه
پاسخ:
سلام. من نمی دانم ولی در هر حال مربوط به اداره راهنمایی و رانندگی می شود. به واحد بازرسی و رسیدگی به شکایات یا واحد مراجعات مردمی اداره مراجعه کنید. همچنین شماره 197 هم مربوط به پیگیری تخلفات پرسنل ناجا می باشد.
امروز برای چهارمین بار رد شدم.واقعا دیگه کلافه کرده منو این امتحان.میترسم هیچوقت قبول نشم
با یه سرهنگ آزمون دادم که این جمله رو به هر چهار نفرمون گفت : پپس چی یادگرفتی ؟!
از اولش با لحن پرخاشگرش میگفت برو ... بپیچ ... اینجوری نیس که ... اضطرابی که وارد میکرد به همه خییییلی زیاد بود ، هممون وحشت زده شدیم و خراب کردیم. سرهنگ میتونه اینطور استرس ایجاد کنه ؟
پاسخ:
سلام. چه سوالاتی می پرسید ها؟!!!! خوب سرهنگ قرار نیست ناز شما رو بکشه. شما باید بتونی اونو مدیریت کنی و نذاری نظرش رو برنظرت غالب کنه و اذیتت کنه. محترمانه بهش اعتراض می کردید همتون.
سلام خداروشکر منم برای بار سوم قبول شدم بار اول ودوم که افسر تازه کار بود هیچی بلد نبود الکی ردم کرد
باسلام من امروز تو آزمون شهری رد شدم ولس سرهنگ هیچی پشت کاغذم ننوشت و فقط نوشت که رد شدم و اون قسمت مربوط به آموزش تکمیلی2ساعت رو پر نکرد.حالا آیا من برای بار دوم دیگه احتیاجی به آموزش2ساعته ندارم؟
چقد استرس پدرمون در میاد که!!!!
سلام خدا رو شکر ما هم قبول شدیم.
دوستان خوش ب حالتون قبول شدین، من فردا برای بار سوم میرم امتحان شهر. کارتکسم تا دوماه دیگه باطل میشه به هر طریقی باید هر هفته امتحان لدم تا قبولی رو بیارم، ولی خداوکیلی ب ناحق رد میکنن. تو این دو باری ک رد شدم هر دو بخاطر عدم تسلط ب کلاچ بوده ک خاموش شدن ماشین با این ماشینهای داغون اموزشگاه طبیعیه ولی افسر اصلا وحم نمیکنه زرجا رد میکنه
سلام. ادمین محترم، من به سرهنگ اعتراض کردم که شما باعث اضطراب و هول کردن ما شدید ، با صدای بلند گفت خوب دفه بعد نیا !
ولی خوب متاسفانه من زود هول میشم و دست و پامو گم میکنم :( 

اعظم خانم کاردکس تا دو سال اعتبار داره. یعنی شما توی این 22 ماه فقط سه بار امتحان دادید ؟

منم امتحان دارم فردا . خدایا کمک !
مهتاب جان من موقع ثبت نام تا صدور کارتکسم شش ماه ب علت تغییر مدیر اموزشگاه فاصله افتاد و نمیتونستن کارتکس صادر کنن! خودم هم وقتی دو بار الکی سر خاموش شدن ماشین قراضه اموزشگاه رد شدم دیگه وقتی براش نذاشتم. من هفته پیش امتحان دادم، افسرم خیلی ادم خوبی بود اول با خودکار ابی امضا زد ولی بعدش گفت چون خیلی فاصله انداختی برو تمرین کن هفته دیگه

سلام و عرض ادب

دوستان آیا بعد از قبولی در آزمون شهری احتمال اینکه فرد مجبور به آزمون مجدد شود هست؟

من و یکی از دوستانم یک روز آزمون دادیم و قبول شدیم. بعد از سه هفته من گواهینامم رو دریافت کردم ولی گواهینامه دوستم ارسال نشد وقتیکه پیگیری کردیم آموزشگاه گفتند که پرونده برگشت خورده برای تجدید آزمون.

اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید

دوستان من قبل از آزمون شهری مطالب سایت رو خوندم و کلی استرس گرفتم. براین باور بودم که با دفعه اول امکان قبولی وجود نداره چون خیلی استرسی هستم. اما خداروشکر همون دفعه اول قبول شدم.

همه چی بستگی به خودتون داره. مطمئن باشید علت اصلی عدم قبولی استرس و ترس هستش. زمانیکه رفتم به محل آزمون به شدت نگران بودم خانمی و دیدم که یک گوشه نشسته بود و داشت سلفی می گرفت رفتم کنارش باهم صحبت کردیم اینقدر خندیدیم که اصلا امتحان یادمون رفت. نفرات آخر هم بودیم که امتحان دادیم وقتی سرهنگ گفت قبولید و پیاده شدیم اینقدر جیغ زدیم از خوشحالی که خود افسر هم بهمون می خندید.

استرس و از خودتون دور کنید چون اگر ایراد توی کارتون بود به این مرحله نمی رسیدید.

موفق باشید.

پاسخ:
سلام. دقیقا همین طور است که شما می گویید. کسب دانش (نکات امتحانی و ...) نباید موجب استرس شود بلکه باید موجب آرامش بیشتر شود.
این هفته سومین بارم میخوام برم ازمون بدم بار اول دوم اصلا استرس نداشتم و بایه افسر بودم که هر دو بار به خاطر نگفتن فقط پارک ممنوع ردم کرد این هفته افسر عوض میشه خداکنه شانس بیارم قبول بشم این هفته خیلی استرس دارم خیلی
من امروز بار اولم بود و رد شدم به راحتی...! تنها اشتباهم جا نرفتن دنده بود و حتی اجازه ندادن دوباره تلاش کنم سریع گفتن دنده جا نرفته پیاده شین... اونجا همه برای بار پنجم و ششم اومده بودن....

با سلام و روز بخیر

من تازه میخوام برم ثبت نام کنم. چند ساعت در طول روز باید باماشین تمرین کرد تا همون دفعه اول قبول شد؟

با سپاس از شما

من امروز واسه بار سوم امتحان دادم رد شدم. ماشین امتحان افتضاحههه. این سه بارم واسه دوبل افتادم. این همه سخت گیری چیه آه خیلی اعصابم خورده. و ناامید شدم 
من ٢١نظر دادم گفتن بار اول دوم رد شدم خدارو شکر بارسوم قبول شدم تنها فرقشم بابار اول دوم این بود که سعی کردم اروم ریلکس باشم با خودم گفتم افتادم که افتادم اصلا من میخوام بیوفتم بیخیال ولیرقبول شدم
من فردا امتحان دارم، یکم استرس دارم ولی به دلم افتاده که قبول میشم :))
امروز برای بار چهارم امتحان دادم فقط پارک دوبل رو خراب کردم ولی برام کلی مشکل نوشته. حالم خیلی بده. این که میگن ما مشکل نداشتیم ولی رد شدیم اصلا درست نیست هرکی درست رانندگی کرد قبول شد. 
سلام به همه من بار اول زیاد استرس نداشتم هم شروع به حرکت کردم گفت ماشین سمندو پارک کن منم پارک رو خراب کردم و رد شدم خدا کنه بار دوم قبول شوم همینطور شما ها التماس دعا
من این هفته برا یازدهمین بار رد شدم،دیگه نمیخوام برم،بعد هر بار رد شدن چند روز کارم گریه اس😥
پاسخ:
گریه برای زنان نقش آرامش دهی دارد. اگر دچار عصبیت روانی می شوید گریه کنید تا آرام شوید.
سلام.ممنونم.بابتاطلاعاتتون من ۱۸ جلسه عملی که رفتم یک نکته حرفهای شما  رو بهم نگفتن فقط پول گرفتن ازم دوبار رد شدم تو شهری امیدوارم اینبار قبول شم درپناه حق

لطفا ازمو ن عملی را زیا د سخت نکنید من تا حالا 10 بار مردود شدم  و نا امید شدم  و می خواهم رانندگی را کنار بگذارم
من که بار اولم در امتحان اصلی کتبی قبول شدم جرا  باید در ازمون شهریه عملی 11بار مردود بشوم 
سلام من فردا شهری امتحان دارم.بارا اول رد شدم.دعا کنین فردا قبول بشم
4 بار رد شدم و امروز که بار 5ام بود قبول شدم.نکته امتحان اینه که باید عین معلولای ذهنی  باشید.آرام و لاک پشتی.هر حرکتی می خواید بکنید همراهش فکر کنید که الان باید چی کا کنم.قدیما برعکس بوده چون بی سواد بودن آیین نامه رو رد میشدن و آیین نامه براشون سد ناشکستنی بوده(یکم روحیه بدم)
سلام.من سه شنبه دفعه اولم که میرم امتحان بدم.برام دعا کنید.
من امروز اولین بار امتحان دادم قبول نشدم. ماشین زیر پای هر چهارتامون که با هم امتحان میدادیم خاموش میشد. خیلی داغون بود.
هر بار که قبول نمیشیم باید یه جلسه کلاس اجباری بریم؟
سلام منم آیین نامه بار اول قبول شدم اما آزمون شهری دو بار رد شدم . ماشین امتحان خیلی داغونه فرمون سفت کلاج سفت تازه صندلیشم خرابه من قدم کوتاهه و صندلی جلو نمیاد پام  خوب به کلاج نمیرسه دفعه ی دوم که امتحان داشتم از سرهنگ اجازه گرفتم و کیفم رو پشتم گذاشتم .
سرهنگ امتحان افتضاح بود حالا این هفته سرهنگ عوض میشه امیدوارم که پنجشنبه قبول بشم
سلام من شنبه امتحان شهر رو قبول شدم..هنوز گواهینامه نیومده..مشکلی داره رانندگی کنم؟؟لطفن جواب بدین🙏🙏
سلام در اخذ گواهینامه فقط هدف مدیر آموزشگاه یا افسر آنجا فقط پول مردم است آدمو مردود میکند واسه پول  واقعا که 
پاسخ:
نه تنها آموزشگاه ها بلکه دولت، وزارت خانه ها، دانشگاه ها و آموزشگاه ها و ... هم هدفشان فقط پول است و بس.
سلام ،بسیار سپاسگزارم به نکات مهمی اشاره فرمودید.موفق وپیروز باشید
سلام ی سوال از امتحانی که مربی جلسه اخر کلاس های تو شهری میگیره کسی هست که افتاده باشه
مربی خودمون ب اندازه سرهنگ سختگیری داره لطفا ج بدین فردا امتحان دارم
همینطور برام دعا کنید ک قبول بشم
سلام به همگی برای بار دوم رد شدم همیه چیز خوب پیش میرفت افر گفت ماشین وانت رو پارک کن چون ایستگاه اتبوس بود گفتم ممنوعه افسر گفت پارک کن منم میخواستم پارک کنم خورد به اینه ماشینه وردم کرد بچه ها دعاکنید بار سوم قبول شوم

سلام.من خودم بعد از یک سال فاصله (بخاطر دانشگاه رفتنم) رفتم که آزمون آیین نامه بدهم , مدیر آموزشگاه که میخواست نام مرا بخواند و کارتیج مرا ببیند ,با من برخورد بدی داشت و گفت که هر هفته باید اماتحان بدب تا قبول شی, چرا نیومدی...
من خیلی ترسیدم . و استرس داشتم.
خدا خیرش ندهد .. چقدر دلم آشوب بود. ولی من همان بار اول با دو غلط قبول شدم.
۱۰ مرداد ۹۵ ، ۱۵:۱۶ نازنین فاطمه
سلام.من اواخر بهمن 93 واسه گواهینامه ثبت نام کردم و تا الانم نتونستم گواهیناممو بگیرم.پارسال بعد از 7 بار رد شدن در امتحان آیین نامه اصلی بلاخره امسال تو امتحان 8 قبول شدم. تصمیم جدیم رو گرفتم که آزمون شهری رو حتما تو مرحله اول قبول شم.اینو واسه اون دست از دوستان تازه واردی میگم که مثله من هی عقب نندازن و بیخیال بشن.حیف و رحم به پولشون بیاد .
پاسخ:
سلام. رد شدن مداوم شما به خاطر شل گرفتن بوده و نه خنگ بودن. به نظرم شما باید تجدید نظر جدی در همت و تلاشتان دهید تا در زندگی موفق شوید. تجریه نشان داده که انسان هایی موفق اند که علاوه بر داشتن روحیه کنجکاوی و پژوهشگری، انسان های فعالی هستند.
سلام.
پس از گذشت 4 سال و چهار بار امتحان دادن بالاخره برای بار پنجم قبول شدم.
خدایا شکرت
من هم امروز بعد از یک سال و نیم و واسه بار پنجم ک امتحان میدادم قبول شدم، و متاسفانه امروز فهمیدم دقیقا همون مواردی ک تو کلاسهای عملی مربیها اموزش نمیدن و بهش اشاره هم نمیکنن واسه افسر مهمه و دلیل هربار رد شدنم بخاطر همین نکات نحوه پیاده شدن ، از پشت ماشین پیش افسر رفتن، رعایت قوانین تیوری رانندگی بوده. برای همه اونهایی که تو گذروندن این ازمون شانسی و مزخرف موندن ارزوی موفقیت دارم
تو قوانین اموزشگاه هست تا سه مرتبه کلاس جبرانی لازمه اگر برای بار چهارم رد شدین دیگه تمرین شهری لازم ندارین مگر به اختیار خودتون، فقط پرداخت  فیش عوارض هزار تومان، صدور قبض برای امتحان عملی اموزشگاه ٥٥٠٠ تومان هربار برای امتحان الزامی است
من بار اول و دوم رو بخاطر عدم تسلط به کلاچ گاز و فرمان رد شدم، چون اصلا فکر نمیکردم ده جلسه تمرینم کلاچ ترمز را مربی میگرفته و من هیچ نقشی نداشتم، واسه دوستانی که بار اول امتحان میدن خیلی مهمه تسلط به اینها، چون با خاموش شدن مکرر هم استرس میگیرن هم اعتماد به نفسشون رو از دست میدن.
بار سوم و چهارم هم بخاطر رعایت نکردن قوانین و مقررات که فقط در حد تیوری و واسه ایین نامه خونده بودم رد شدم ولی واسه افسر امتحان شهر رعایت اونها خیلی اهمیت داره...
قبولی تو این امتحان خیلی انرژی مو گرفت، ولی خوشحالم ک بیخیال نشدم و حداقل گواهیناممو ده ساله گرفتم. 
سلام
من بار اول امتحان دادم و رد شدم الان فقط همون دو ساعت اجباری را میرم تمیرین چون ماشین واسه تمرین ندارم نگرانم.... یعنی ممکنه قبول بشم؟
سلام من فردا امتحان تو شهری دارم برای بار سوم دعا کنید قبول شوم خداکنه شما ها هم قبول شوید التماس دعا
سلام دوستان.من دیروز برای بار اول امتحان دادم و رد شدم.اونم بخاطر نبستن کمربند.خیلی اعصابم خورده.خیلی الکی رد شدم.
سلام به همگی بالاخره برای بار سوم قبول شدم خیلی خوشحالم امیدوارم کسانی که واسه گواهینامه نوشتن قبول شوند
سه دفعه تو امتحان رد شدم. با سه تا مربی کلاس برداشتم و هر سه تاشون قبل امتحان بهم گفتن برو امتحان بده قبولی. حتی سرهنگی که دو دفعه ی اول باهاش امتحان دادم گفت تو راننده میشی. اون دو دفعه ی اول اشتباهاتمو قبول داشتم ولی دفعه ی سوم ماشین امتحان افتضاح بود!!!!دنده اش جا نمیرفت بعد واسه من زده عدم تسلط به کلاج و فرمان! البته این فقط مشکل من نبود. کاملا مشخصه واسه پول این کارارو میکنن. باید هر دفعه36 هزار تومن پول واسه کلاس بدیم 9500 روز امتحان...
من فردا امتحان دارم.یبارم رد شدم دلیل رد شدنم این بود که کلاج ماشین سرهنگ بالا میگرفت.خداییش افتضاح بود.دعا کنید فردا قبول بشم واقعا درحد توانم نیس انقدر پول کلاس اضافه بدم 
سلام من امروز برای بار سوم امتحان دادم رد شدم بخاطر سرعت کم دیگه از من هیچی امتحانی نگرفت خدا ازشون نگذره که اینقدر اذیت میکنند 
متن شمارو خوندم ممنونم ازتون.کامنتارم خوندم واقعابرای خودم متاسفم که بار هفتمه که باید امتحان بدم بعضیا همون اولا قبول شدند.هردفعه ام تعداد اشتباهاتم از دفعه قبل بیشتر میشه ...کلاسم خیلی گرفتم  برعکس خیلیام که اینجا مشکل رو تو ماشین یا سرهنگ می بینن مشکلو از خودم می دونم ... فقط نمی دونم چمه !باورم نمیشه انقدر طول کشیده و من هر بار از دفعه قبل بدترم تو کارم انگار...این سری دیگه کلاسم نگرفتم دیدم فایده ای نداره بی کلاس یا با کلاس.کاش منم بتونم بگیرم
دوستان سلام
من پارسال تابستون تا شهر رفتم و دوبارم امتحان دادم رد شدم 
ولش کردم تا الان دوبارهرمیخوام برم سراغش، دیر که نشده؟؟؟
یعنی دوباره از اول که نباید همه کارارو بکنم فقط امتحان شهر دیگه
سلام ممنون از اطلاعاتتون. ۲ روز دیگه ازمون شهر دارم و امیدوارم قبول شم ^-^
سلام .تمامی بیاناتتان صحیح است .بنده خودم مربی رانندگی هستم واکثرهنرجوهام که به دلایلی که درمطلبتان عرض کردین ردمیشدند.ممنون خوبه
سلام .بنظرمن قبولی برای باراول هنرنیست اگرواقعاسرهنگی شخصی رابدون قرض شخصی ردمیکندبه نفع هنرجووهم به نفع بقیه مردم است چون هنرجومجبورمیشه تابرای تمرین بیشتردوباره اموزش ببینه ومسلط تربشه .شخصابنده اگرسرهنگ ازمون بودم تازمانی که مطمئن نشوم شخص تسلط کافی برماشین دارداوراقبول نمیکردم چون همه عزیزداریم ونمیشه درمقابل رانندگی یه ناشی عزیزانمان راباپشت امنی به خیابان وکوچه بفرستیم.ممنون موفق باشید
من 4 باره ردشدم.ایا بازم باید کلاس اضافه بگیرم تا بتونم امتحان بدم دوباره؟

سلام دوستان.من بهمن سال 94 اولین بار امتحان دادم رد شدم بنابه دلایلی نتونستم تا امروز که 8 ماه ازش میگذره شرکت کنم خواهشا اونایی که میدونن جواب بدن که کارتکس تا کی معتبره و من الان میتونم تو شهری شرکت کنم؟؟؟؟
سلام من امروز یرا بار اول امتحان دادم و رد شدم.خداییشم افس خیلی خوب بود.خودم بعد اینکه دوبل رو خوب زدم واسه دنده عقب حساب کار از دستم در اومد و چرخ عقب مماس جدول شد.بریم برا بار دوم.5 تیک هم داشتم 
من همه حرکتام تو تمرین خوب بود روز امتحان استرس داشتم خراب کردم
خدایش سرهنگ خیلی استرس میداد هفته بعد دوباره باید برم خداکنه استرسم خرابش نکنه
من امروز برای دومین بار سر پارک دوبل رد شدم! همه چیز اوکیه ولی اقسر که کنارم میشینه خراب میکنم و میزنم به جدول اصلا قفل میکنم!!!
همه چیز اوکیه فقط این پارک دوبل رو خراب میکنم
امروز خودم رو باختم! اصلا حالم بهم ریخت!
سلام
خیلی ممنون بابت مطلب مفیدی  نوشتین.
من سه بار رد شدم.
امروز رفتم امتحان بدم آموزشگاه نذاشت گفتن قانونه اگه سه بار رد بشی باید جلسه تمرینی بگیری حتما. ولی سرهنگ برای من ننوشته بود.
قانون در این مورد چی میگه از کجا باید بدونم؟
زنگ زدم اتحادیه و پرسیدم
 گفتند تا چهار بار اول اگه رد بشین جلسه تمرینی اجباریه ولی بعد اون اختیاریه.
منم امروز دفعه دومم بود که رد شدم سرهنگ همه خانمارو رد کرد ازبس سخت گیر بود .
ممنون از مطالب خوبتون.
من پسفردا امتحان دارم. هفته ی پیش رد شدم. مشکلم نخوابوندن دستی بود... ولی عجیب این که همه ی بچه ها با دستی خوابیده، خاموش میکردند! ولی من کل خیابونو رفتم و حتی دو فرمونه هم رفتم!! مربیم امروز گفت فقط دستیو بخوابون قبولی! امیدوارم این طور بشه!

به نظرم هر کی عاشق رانندگی یا اصلأ هر کار دیگه ای باشه، خیلی راحت توش موفّق میشه!
با آرزوی موفّقیّت رانندگان آینده...
سلام من فردا امتحان شهر دارم, دو بار رد شدم، امیدوارم این بار قبول بشم خیلی دوست دارم بتونم گواهینامه بگیرم و رانندگی کنم برام دعا کنید.
سلام خسته نباشید، من برای بار سوم قبول شدم و پارک دوبل و دور دو فرمانه و دنده عقب خیلی خوب اجرا کردم، همه قبول می شوید.
سلام من هشتمین بار امتحان شهری میدن واقعن دیگه نا امیدم چیکار کنم
سلااااام
من دومین بار امروز امتحان دادم قبول شدم.تازه دوبل و دنده عقب بعدش رو هم تو سربالایی ازم گرفت ولی خداوکیلی افسر نازنینی بود استرس نمیداد خدا خیرش بده.
مهم ترین نکته اینکه به خودتون باور داشته باشید و تمرکز کنید که باید چکار هایی انجام بدید.
خیلی حس خوبیه! وقتی نوشت قبول گفتم:قبول شدم استاد؟؟یاحسین! گفت : آره عزیزم چرا قبول نشی :))))
سلام من دوبار تا حالا رد شدم بار اولش سر اینکه فاصله ام یکم کم در اومد (پارک دوبل)و سری دوم هم سر این بود که نمیدونم چی کار کردم که دوبلم رفت تو جدول ولی همون روز یه دختری بعد من امتحان داشت همون فاصله منو تو سری اول زد و اونو قبول کرد اونروز خیلی گریه کردم یعنی دیروز و نفرین کردم هم سرهنگ و هم اون دختره رو چون حقش نبود کلا این سرهنگه از من بدش میاد اسمش سرهنگ رنجکش هست.البته اگه سرهنگ بشه اسمشو گذاشت............
سلام من امروزامتحان شهری داشتم باراول قبول شدم.فقط استرس نبایدداشته باشید
سلام دوستان منم فردا امتحان دارم دعا کنید قبول شم ایشالا همه شما هم قبول شید التماس دعا
من که گواهینامه رو گرفتم میخوام واسه متور بنویسم دعا کنید موفق شم ایشالا اونای که قبول نشدن قبول شن التماس دعا
سلام
من همین امروز شهری رو تو بار سوم قبول شدم😆😊😆
چند نکته باید بهتون بگم
خداییش یه بخش بزرگی ازقبول شدن دوستان عزیزم در شانس شما وهم چنین خواسته خداست من دوباره قبل تو پارک دوبل رد شدم ولی امروز خدا روشکر ماشینی نبود که من بخوام ازش پارک دوبل بگیرم:)
فقط از خوده خدا بخواید
همینو بس
سلام منم برای اولین بار فردا امتحان شهر دارم خیلی حرفه ای قبول میشم به امید خدا انشالله

امروز بار ششمه که می خوام برم امتحان بدم
و خسته شدم اینو هم خدا شاهد هم خانواده
به خاطر بی دقتی به قوانین رد شدم بیشتر 
ولی می خوام برم قبول شم 
همین امروز 
و خدا بزرگ است 
شاید به خاطر اینکه یکبار در دلم کسی رو مسخره کردم بابت دیرکرد در امتحان شش بار رد شدم ولی خدایا میشه منو ببخشید 
من فردا امتحان دارم یه هفته هم هست که پشت ماشین نشستم 
با مربی که خوب و بدون استرس میرفتم واسم دعا کنین تا با افسرم همینطور باشم و بتونم تو بار اول قبول شم.
سلام دوستان
آموزشگاهی می شناسید که آزمون شهرش روزهای پنج شنبه باشه؟ ترجیحا مرکز شهر.
ممنون میشم راهنمایی کنید. برام خیلی مهمه.
سلام واقعا ماشین امتحان افتضاحه من خودم با ماشین خودمون خوب میرونم ولی ماشین اموزشگاه همکلاچش تعطیله هم گازش
بابا بعضی ازین افسرا خیلی نامردن خود من واس اولین بار امتحان دادم هرچی که ب ذهن سرهنگ رسید امتحان گرفت(همه رو هم به درستی انجام دادم)اخر سری هم گفت بزن بغل یادم رفت راهنما بزنم گفت چرا نزدی  مردود، گذشت ندارن که پولی دوباره بره تو........... 
ماشینشون افتضاح بود،افسر هم فقط کارش وارد کردن استرس بود،اجازه هیچ کاری به من نمیداد مدام میگفت حرکت کن
سلام واسه من زدن رانندگی با عینک.ولی از عینک استفاده نمی کنم.بدتر چشمم اذیت میشه. به نظرتون روز امتحان افسر به نزدن عینک گیر میده؟
گواهینامه ماشیننو گرفتم حالا واسه گواهینامه متور نوشتم خداکنه همه مراحل شو بار اول قبول شوم انشالله شماها هم قبول شوید التماس دعا
امروز چهارمین باری بود که امتحان دادم، کل آزمون شاید کمتر از ده دقیقه شد، سه بار قبلی مردود شدم اما ایندفعه خیلی خوب رفتم، ماشین آزمون کلاچ درست و حسابی نداره، بهتره همون اول کار کلاچ دستون بیاد.سعی کنید زیاد گاز بی خود ندید، اجازه بدید ماشین خودش بره.تو تقاطع هم فقط با دنده یک بپیچید. 
از من دو بار پارک دوبل گرفت، دفعه اول پارک دوبل یه مقدار درست در نیامد ولی دفعه دوم اینقدر خوب زدم که دیگه هیچی نگفت...ان شاالله همتون قبول میشید 
من امروز امتحان دادم سرهنگ الکی ردم کرد 
موقع دور زدن یک فرمانه راهنمای سمت چپ را روشن کردم بعد که دور زدم راهنما خاموش نشد به خاطر این ردم کرد
مدیر اموزشگاه هم از دست این سرهنگ مینالید 
امروز 50نفر امتحان داشتند 10 نفر را قبول کرد بقیه را مثل من ردشون کرد
من دوبار رد شدم‌.اصن فکرشم نمیکردم به بار سوم برسم.اصن افشردگی گرقتم.دفعه ی اول اصن استرس نداشتم.دفعهی دوم استرس داشتم و الانم بااینکه یه هفته مونده دارم میمیرم از استرس😭اگر قبول نشم نمدونم چیکار کنم😥آبروم رفته.
امروز رفتم امتحان سه بارماشین خاموش شد.اصلا کلاجش به درد نمیخورد همه دوستای منم همینو میگفتن و رد شدن.با اینکه پا رو از کلاج زود ورنمیداشتیم با اینحال ماشین خاموش میشد. اگه امکانش هست با ماشین افسربرین تمرین تا قلقش دستتون بیاد.چون ماشین افسرکلا سیستمش با ماشین تمرین فرق داره.من آدمی بودم که حتی ی بارم تو تمرینا ماشین خاموش نمیکردم...!
سلام من یکشنبه امتحان دارم برام دعا کنید.
لازم دیدم تشکر کنم
سلام چه مملکت پول پرستی داریم ما من امروز امتحان داشتم رفتم سوار شدم فقط 1 دقیقه شایدم کمتر رانندگی کردم حرکتم عالی بود راهنما زدم اولین بار پارک دوبله رفتم هیچ تابلویی هم نبود عالی نتونست چیزی بگه گفت برو عقب خوب رفتم هیچ تابلویی یا ممنوعیتی برای پارکم نبود دومین بار دوباره عالی بود پارک دوبلم و عقب رفتم همشم با تلفن حرف زد نگاه نکرد به کار من بهم گفت تو رو کلاج و فرمونت کنترل نداری چون یکم کلاجشو آورده بودن بالا و گازشم نرم کرده بودن یه جاهم الکی زد رو ترمز گفت بد رفتی من زدم رو ترمز و یه جاهم منو برد یه کوچه شانس من یه کامیون خلاف اومد جلو گفت برو عقب منم رفتم بعد گفت برو تمرین کن چون اضافه کلاس بردارم پول بدم  اصلا اونایی که اولین بارشون بود رد میکرد فقط اونایی که 4بارشون بود قبول میکردن یعنی من الان باید 4بار امتحان برم تا قبول شم اصلا هم ربطی به بلد بودن نبودن نداره نمیخوان قبول کنن چون ازش پرسیدم چرا ردم کردی بهونه های الکی و بی منطق میاورد معلوم بود رفتم آموزشگاهم گفتم رئیسش گفت اینا بار اول قبول نمیکنن خودش به واضح گفت در هر صورت گفتم که بدونین برای قبولی به اولین و دومین بار اکتفا نکنید چه بلد باشین چه نه اینا اذیت میکنن من دیدم طرف راننده بود عالی رفت تازه میدید راننده است سختر میداد که اشتباه کنی من واقعا نمیفهمم چرا!؟ مگه داریم امتحان رانندگی بین الملل میدیم خدارو خوش نمیاد خوب حداقل بهونه خوب داشته باش خودش که داشت میومد یه ویراجی جلو ما داد که همه مونده بودن تمام خلافارو انجام داد از صبحم ساعت 6 تا 5 بعدازظهر همه تو افتاب نشسته بودیم نمیدونم ترس از مرگ ندارن الکی قانون قانون میکنن!
سلام من یکشنبه امتحان داشتم رد شدم چون دنده وکلاج ماشینی کم من باش آموزش دیده قدیمی بود سرهنگ گفت حرکت کن شروع حرکت کردم دور میدان زدم گفت برن دنده 3 زدم دنده صدا داد گفت پارکن ایستادم میدونم واقعا کلاج خوب نگرفتم که دنده صدا داد ولی من مقصر نبودم آموزشگاه مقصره که ماشینی که باش آموزش میدن با ماشینی که امتحان میگیرن فرق داره رفتم برا بار دوم ثبت نام کنم گفتم برگه ای که افسر ایرادهام نوشته نشونم بدین تا رو نقاط ضعفم کار کنم زده بود برام عدم تسلط ونداشتن عکس العمل مناسب در هنگام رانندگی وپارک اتومبیل بین اتومبیل های پارک شده با فاصله مناسب از تعجب کم مونده بود شاخ دربیارم اولا من هیچ استرسی نداشتم چون مسول آموزشگاه بهم گفت بار اول هیچ کس قبول نمیشه درثانی خانم هایی هم که باهم بودن شاهد بودند اصلا ماشینی نبود که من پارک کردم  برگه ها که نگاه کردم همه را یک جور تیک زده بود بخاطر اینکه کسی قبول نشه به مسول آموزشگاه گفتم میخام دوجلسه آزاد برم تا قبول بشم گفت هزینه اش بالاست من افسرهامون را میشناسم احتمالا به بار سوم وچهارم میکشه که قبول بشی حالا گناه ما گردن کی هست هی باید هزینه کنم وقت بزاریم کی پاسخگو هست.
سلام من هم امتحان دادم رد شدم انتظار قبول شدن هم نداشتم چون مسوول آموزشگاه گفته بود بار اول هیچکس قبول نمیشه برا بار دوم رفتم ثبت نام گفتم میخام جلسات بیشتری بگیرم تا قبول بشم متا سفانه این نوید بهم داد به بار دوم هم امیدوار نباش پس هزینه نکن یعنی اینها فکر نمیکنند مردم کار وزندگی دارن ولی امتحان گرفتنشون افتضاح بود بعضی ها الکی قبول میشن بعضی ها هم الکی رد میشن خدابه دادمون برسه همون گزینه که تو فرماشون گذاشتن عدم تسلط بر اعصاب روان خوب گذاشتن چون اعصابی برا مردم نمیزارن بااین امتحان گرفتنشون .
سلام منم بار 4رفتم من برای بار اول و دومم وسوم بهشون حق میدم خوب نبو د ولی امروز که رفتم عالی بود پارک دوبل دنده عقب همه چیز عالی بود نامرد ردم کرد من حتی شوهرمم بود از دور نگا میکرد همیسه اگه ایرادی داشتم میگفت این دفعه گفت خیلی خوب رانندگی کردی بهش گفتم رد شدم اصلا" انتظارشو نداشتم نامردها واقعا دیگه خسته شدم چون همه چیز خوب بود فقط دنده دو گفت برو سه رفتم الکی گفت دنده عوض کردنت مشکل داره به خدا خیلی هم خوب بود همش عجله میکرد برو سرعت بگیرکه منو هول کنه صبح هم یه دونه قرص استرس خودم خدا رو شکر استرس نداشتم برای شنبه گفتن دوباره بیام این قدر پول دادم که خودشون میگتن لازم نیست کلاس بگیری دیگه مربی مم میگفت قبول میشه صد درد صد اما مردود شدم خیلی ناراحتم دلم گرفته چراااااااااا؟

سلام منم فردا ازمون شهری دارم الان که نظر هارو خوندم خیلی استرس گرفتم دعا کنید منم قبول بشم دفعه اولمم هست
سلام،من بار چهارم تو امتحان قبول شدم😅🙈 دیگه به کل نا امید شده بودم از قبولی ولی خداروشکر افسرش خیلی خوب بود و استرس نمیداد بهم.چیزی که واسم جالب بود سرعت اومدن گواهینامه بود!😅
من ١٦ شهریور قبول شدم،٢٧ ام گواهینامه ام اومد!!!!😳😂🚙
در کل ناامید نشید وبدونید قبولیتون به مقدار زیادی به اخلاق و اعصاب افسر و شانس تون بستگی داره.
سلااام من فردا امتحان دارم دارم میمیرم از استرس وواااای خدااااا....
دلم میخواد بار اول قبو شم دعا کنید برام خداییش خیییلیییی هم تمرین کردم فقط پارک دوبل تمرین نکرم خدا بهدادم برسه ایشالا هر کی امتحان دداره قبول شه ...

من ایین نامه اصلی متور رو قبول شد روز نیروی انتظامی با متور یک رزه برم تمومه گواهینامه ماشینم که دارم خداروشکر انشالله که شما ها هم قبول شوید
سلام.من بار سوم قبول شدم هفته ی پیش.خواستم چندتا نکته بگم.اول اینکه شانس خیلی تاثیر داره که افسر کی باشه.پس نگین بلد نیستم واسه اون قبول نمیشم.بعدش درسته استرس تو امتحان همیشه هس ولی سعی کنید به خودتون امید بدید و به خدا توکل کنید.مطمئن باشین اگه بلد نبودین نمیزاشتن از آموزشگاه امتحان بدید.
سلام اموزشگاهی که من اونجا دوره دیدم ..برای ازمون مجدد شهر 28 هزار تومن میگیره...برای دفعه ی اول هم که 5 هزار تومن گرفتن...ایا این مبلغ  برای همه اموزشگاه ها هست ...و  یکسانه ؟؟
نه باید ۹ هزاره پونصد بگیرن ،   ۲۸ تومن؟؟جنگه مگه؟
سلام وخسته نباشی اینجانب ازسن ۱۱سالگی تاالان که ۳۶سالمه کاروزندگیم رانندگی توی جادهابوده توی این۲۵سال باهمه ماشینی کارکردم ولی همشون سالم بودن ولی این ماشینهاهیچ کدومشون درست نیستندهم زمان ازهمجاخرابند=فرمان کلاچ دنده موتورگیربکس وهم دنده وهم فرمانشون نیم مترکمترخلاصی دارندازهر۵۰نفر۵نفربه بدبختی بعداز۷یا۸بارامتحان اونم شایدقبول بشند خداوکیلی اگرخداراقبول داریدرسیدگی کنیدممنون ازبزرگواریتان وانسانیتتون
من فردا امتحان دارم موقع دنده عقب گرفتن باید از کدوم قسمت به عقب نگاه کنیم و به چه شکلی وایستیم
باسلام ....
من ماجرای گواهینامه م شده تراژدی ....پارسال تابستون ثبت نام کردم و امتحان آیین نامه رو هردو تا بار اول با نمره 29و 28قبول شدم و رانندگیم به نظر مربیم خوب بود ولی متاسفانه دو بار رد شدم ماشین  تمرین پراید معمولی بود ولی امتحان تیبا یا پراید هیدرولیک می آوردن افسر علاقه خاصی به هولکردن و استرس دادن  داشت حتی قبل امتحان تهدید میکرد ک  اگر بعد امتحان بیاین التماس کنین قبولتون کنم عصبی میشم و هرکی ک نوبتش میشد  از ااسترس میمرد سر یه راهنما نزدن یا آینه نگاه نکردن همچین داد میزد ک علاوه بر راننده پشت سریا هم میترسیدند ....بار اول ک رفتم تو یه تقاطع یه کامیون اومد از روبروم تو مسیر خودش رد شد شروع کرد به استرس وارد کردن و هول کردنم  و هی سیگنال میزد ک برو الان میاد میزنه بهمون ....امسال تابستون کلا دوبار دیگه رفتم ک باز سر چیزهای الکی میندازه کلا هرکی بود اکثرا بار 4م به بعد قبول میشد...کاردکسمو منتقل کردم به شهر محل تحصیلم میگن افسراش خوبن...تازه امسال تابستونم شهریور دوبار با مربیم تمرین کردم گفت مشکلی نداری اکثر پارک دوبل ها و همه دوفرمونه هارو درست رفتم ولی اعتماد به نفسم پایبنه ....میخوام کارامو درست کنم  ولی  اعصابم خورده حسابی....حتی گفتم شاید قیدشو بزنم....خواهشا کمکم کنین ..... فکر نمیکردم یکی اینقد بتونه اعتماد به نفسمو له کنه.....خدایی بی انصافی میکنن....
سلام به همه. 
من امروز بار دومم بود که آزمون شهر رو رد شدم. دفعه اول کاملا تقصیر خودم بودم و افسرش آدم منطقی و معقولی بود. ولی امروز که رد شدم عاملش استرس بیش از حدی بود که افسر وارد میکرد. من سعی می کردم آروم برونم و توجهی به حرفاش نداشته باشم. چون فقط با اعتماد به نفس من کار داشت. پارک دوبلم نسبتا خوب بود ولی دفعه دوم که میخاستم پارک کنم بقدری رو اعصابم تاثیر گذاشت که یادم رفت سر تقاطع هستم. به نظرم استرس وارد کردن تا حدی لازمه برای آزمون فرد ولی نه اینکه بدون اینکه سه دقیقه اول رو بهت مهلت بدن از اولش بهت استرس وارد کنن تا آخر. اصلا به نظرم فقط دوست داشت منو بندازه چون همش هولم میکرد ولی من زیاد اهمیت نمی دادم . ولی متاسفانه آخرش اعصابم یکم خورد شد.
سلام. اون هایی که تو تهران افسر خوب که زیاد استرس نده میشناسن لطفا اسم افسرها رو بگن ماهم با اونا امتحان بدیم قبول شیم 
من تا حالا 5بار رد شدم ولی من که آب از سرم گذشته تا الان یک میلیون و دویست خرج کردم ماشین امتحان خیلی دستکاری شده است کلاجش بالاست گازش تیزتره از این آموزشگاه کلاهبردارتر و کلاش تر من ندیدم به امید خدا ایشالله درش تخته شه 
حاجی به مولا عشقی گواهی نامه میدن

تمام اهل فامیل و دوستان از دست فرمون من تو کف موندن ولی توی کاردکس برام مردود زد و جالب اینجاس حتی از گاز و کلاج گرفتن من هم نمره کسر کرد منم به سرهنگه گفتم ایشالا تا هفته بعد زنده نباشی و یه سرهنگ دیگه بیاد ازم امتحان بگیره اونم به یه لبخند معنی دار کل کاردکس رو خط زد و نمیدونم طبق کدوم بند منو از 3 ماه امتحان غیر مجاز کرد ولی از همینجا میگم سرهنگ حسینی ایشالا هرجا هستی در همین لحظه بمیری

البته اینم بگم من دنبال گواهی نامه نبودم اصلا عین خیالم هم نبود که رد بشم ولی چون مادر چشم انتظار من بود موقع رسیدن به خونه گفتم قبول شدم و بنده خدا کلی آش نزری الکی پخت

دوباره تاکیید میکنم سرهنگ جونم هرجا هستی عین سگ جون بکنی
سلام. مربی تا چند جلسه اضافه اجباری میتونه بده؟
من یه جا خوندم جلسه اضافی اجباری غیر قانونی . اینم لینکش
http://www.mehrnews.com/news/2528928/%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C
طبیعیه ...ما ایرانیا جماعت دزد صفتی هستیم...چه فرقی میکنه اینم درنوع خودش کلاهبرداریه...ولی ناراحت نشین این پولا مطمئن باشین از گلو کسی پایین نمیره....شما اولین آدمی نیستین ک تو این تله میفتین ...متاسفانه چند بار شنیدم...خداجای حق نشسته...شمام دیر یا زود گواهینامه میگیرین ...نگرفتین م چیزی از دست نمیدین....
۱۲ مهر ۹۵ ، ۲۳:۲۶ محمد حسین
سلام میخواستم بپرسم معمولا در امتحان چند حرکت میخوان از هنرجو؟ منظورم حرکاتی مثل دور دو فرمونه یک فرمونه پارک دوبل و .. هست.
و این که مدت زمان امتحان عملی برای هر فرد چقدر هست؟
پاسخ:
سلام. معمولا دوبار حداکثر. دست افسره.
با سلام من دیروز امتحان داشتم افسره بیخود انداختم هنگام پارک دوبل دوبل رو صحیح رفتم فاصله من تا ماشین عقبی شاید نیم متر بود گفت دنده قب برو رفتم وقتی گفت نگه دار گفت مردود گفتم چرا میگفت باید میگفتی استثنا من نمیدونم داخل خود کتاب راهنما رانندگی نوشته که دنده عقب برای مسافت طولانی ممنوع است اخه نیم متر هم استثنا داره......
۱۳ مهر ۹۵ ، ۱۵:۲۶ محمد حسین
خیلی ممنون از پاسختون و اطلاعات خوبی که در این پست گذاشتید که مطمئنا به درد خیلیا خورده.
با  تشکرازمطالبتون
فقط خواستم عرض کنم تعبیر بیگذشت و کینه ای نسبت به افسران جالب نیست و کلیت هم ندارد
بازم ممنونم
سلام با تشکر از مطالب مفیدتون، و درجواب برادر محترم عرض کنم که فاصله در پارک دوبل با ماشین جلو و عقب یک متر و با جدول 45 سانتی متر می باشد در نتیجه وقتی شما نیم متر فاصله داشتید باید از کلمه استثناء استفاده می کردید.
خب اره یک متر از جلو یا عقب با 45 سانتی متر از جدول ببین پارک دوبل استثنا نداره مگر این که کنار پل یا جاهای توقف مننوع گفته بشه پارک کنید ولی دنده عقب برای مسافت طولانی استثنا داره نه نیم متر یا یک متر اگره هم پارک دوبلم خراب بود افسر بهم میگفت پس حتما خراب نبوده پارکم.
من امروز رفتم ازمون شهری برای بار دوم رد شدم . قبول دارم دفعه اول استرس داشتم و خراب کردم ولی دفعه ی دوم همه چیزو درست زدم ولی بهمگفت ردی  . قبلا فکر میکردم بقه ی الکی میگن . ...ولی ایدفعه خودم به این نتیجه رسیدم که  افسرا الکی رد میکنن برای اینکه یه پولی تو حساب مراکز رانندگی بره . خود مربیم میگه واقعا تو بهترین هنرجوم هستی . واقعا فقط میگم خدا ازشون نگذره هم بهم یه ناامیدی وارد شد... هم پولم حروم شد ....هم ابروم رفت....هم فقتم داره حروم میشه ... ولی خدا جای حق نشسته ...خدا جوابشون رو بده ....
خب اره یک متر از جلو و عقب با 45 سانت از جدول ببین پارک دوبل استثنا نداره مگر این که کنار پل یا محل های توقف مننوع گفته بشه پارک کنید. دنده عقب هم برای مسافت طولاتی استثنا داره نه نیم متر یا یک متر خب اگه من پارکم خراب بود افسر بهم میگفت پارکت خرابه پس حتما نبوده که افسر چیزی نگفته قبل از من هم یکی بود مسافت طولانی دنده عقب رفت استثنا نگفت ولی چی قبولش کرد افسرا همینه این بار که رفتم واسه امتحان گفت روشن کن میگم بسم الله رحما رحیم استثنا......
اقای محمد حسین افسر با افسر موارد امتحانیش فرق داره بستگی به محل امتحان شما هم داره مثلا یه جاهایی یه محله های یه کارهایی رو نمیشه کرد ولی پارک دوبل و دنده عقب در حد کم رو شاخشه که ازت بخوان.
خیلی مواردی که همه رعایت نمیکنن و رد میشن اینه که میخوان از پارک بیان بیرون یه ایست کوچک نمیکنن واسه پارک کردن و از پارک در اومدن راهنما نمیزنن وقتی میخوان بپیچن تو کوچه راهنما نمیزنن افسر حتی براش اهمیت داره که میخوای وارد خیابون دو طرفه بشی یا یه طرفه اون دفعه دختره رو رد کرد که تو چرا تو خیابون دو طرفه اینطوری پیچیدی اگه یه ماشین از روبرو میومد میخواستی چیکار کنی یا دختره اومد از پارک بیاد بیرون سمت چپش رو از پنجره نگاه نکرد و از شانسش یه ماشینم با سرعت از بغلش رد شد افسرم گفت تو اون ماشینو ندیدی.
یا جاهایی که تابلو ایست یا حق تقدم داره حتما باید ایست کامل کنی وقتی سوار ماشین میشی حتما باید به اینه دست بزنی و ترمز رو چک کنی و پاتو بذاری رو کلاچ و دنده رو خلاص کنی.
نهال جان من قبل امتحان یه بار پشت ماشین خودمون هم نشستم ماشین های امتحان شبیه کلاچ و ترمزهای ماشین های معمولی هست و با ماشین اموزش فرق داره وگرنه ماشین اموزش رو دستکاری نکردن من و اون دو سه نفری که با هم بودیم پریروز رد شدیم به نظرم همش تقصیر خودمون بود دختره اومد پارک دوبل کنه بال بال زدم بهش میگم راهنما بزن نشنید بعد افسر بهش گفت پارک دوبل راهنما نداره خلاصه یه عالمه هممون اشتباه داشتیم و واقعا واسه دفعه اول حقمون بود رد بشیم از اهالی خونه ما فقط پدرم میدونه که من کلاس میرم و روز امتحان هم اون میدونه بقیه اعضای خانواده و دوست و فامیل نمیدونن اینطوری استرسم کمتره به پدرمم گفتم من دفعه ششم هفتم قبول میشم واسه اینکه اگه دفعه سوم قبول شدم بگه افرین تو چقدر با استعدادی که دفعه سوم قبول شدی.
سلام
دنده مستقیم(افزایش دنده) خدمون باید عوض کنیم یا باید افسر بگه؟
توضیحات عالی بود
ممنونم
باسلام
منم امروزامتحان داشتم باراولم بود ورد شدم اونم به خاطر استرس وداغون بودن ماشین امتحان واقعا ماشین افتضاح بود بااینکه باراول بود ولی خیلی برام سخت بود که رد شدم ومن انتظار بیشتر ازین از خودم داشتم😞😞😞😞😭😭😭😭😔😔😔😔
مهسا خانوم اینطور که من متوجه شدم دنده یک و دو دست خودمون هست ولی سه رو باید بگه اگه نگفت تو به روی خودت نیار چون اون افسرهایی که میگن برو دنده سه یهو هم مثل چی میگن حالا اون بقل پارک کن. کلا هر کاری خواستی بکنی ازش اجازه بگیر خیلی با احترام حرف بزن از این اخلاقا خوششون میاد. بچه ها واسه استرسون قبلش قرص ارامبخش بخورین بهترین قرص پروپرانول هست.
نیازی به قرص و چیز دیگه ای نیست چون ممکنه تاثیر منفی داشته باشه فقط به خودتون اعتماد داشته باشید و نیاز نیس چیزایی که مربی گفته رو دقیقا همونو انجام بدین با کنترل فرمان سعی کنید پارکاتون خوب دربیاد چون افسر به فرمون نگاه نمیکنه به پارک شما نگاه میکنه
سلام وقت بخیر 
اگه قبول بشیم اون برگه ای که افسر بهمون میده میتونه نقش گواهی نامه رو داشته باشه تا وقتی که گواهی نامه خودش بیاد؟؟
اون هفته منم رد شدم، به افسر گفتم ماشین چه فرمان سفتی داره گفت این با همه ماشین ها فرق میکنه.خودشون میدنن چکار میکنن.بارفتارهای عجیب  عصابمون رو بهم میرخت مثلا بالحن بد مخفف اسم هامون رو میگفت..جا
۰۱ آبان ۹۵ ، ۱۰:۵۸ نازنین زهرا
سلام
من امروز برای بار چهارم رو شد.افسر تو برگه ام نوشته جلسه تمرین اختیاری.
من باید حتما اون یک جلسه رو برم؟
سلام
من امروز دومین باره که رد شدم اولش فاصله 45 سانتی پارک دوبل شد 50 سانت ردم کرد
دفعه دوم توی یه کوچه پیچیدم گفت بزن دنده 2 استرس گرفتم گفتم نمیشه با 2 رفت بعدش سریع زدم دنده دو گفت نگهدار پیاده شو.. ردی درصورتیکه هردوتا ازمون ایین نامه رو دفعه اول قبول شدم دفعه بعد با دنده 4 میرم سکته بکنه بعدش هر غلطی خواست بکنه 
پاسخ:
سلام. توی کوچه چطوری دنده دو رفتی؟
سلام من الان دارم از امتحان برمیگردم والا خوب رانندگی کردم ولی  زدم ب ی ماشینیه ای سرهنگ الان تو کماس منتظرم بهوش بیاد ببینم گبول شدم یانه
سلام.من امروز ازمون داشتم برای دومین بار.خوشبختانه قبول شدم.سرهنگ خیلی راهنماییم کرد و تا سه خطا رو نادیده گرفت.پارک دوبل و پارک ال رو عالی انجام دادم ولی تو قلق گیری ماشین دو بار خاموش کردم.دمش گرم افسر نازنینی بود
پاسخ:
چرا فکر نمی کنید که غریزه جنسی افسر مربوطه در خوش آمدن از شما در قبول کردنتان دخیل بوده است؟
من با21 جلسه  آموزشی به امتحان شهری رسیدم الان تا حالا 8بار شهری رد شدم ولی دو جلسه است دارم الکی رد می شم با 4 مورد خطا رد می کنن کدوم آموزشگاهی رو دیدی 4هفته پشت سر هم یه افسر باشه اوایل از اینکه دفعات امتحانم بالا می رفت خجالت می کشیدم ولی دیگه خجالت نمی کشم چون اینا شیوه شون همین منم تاخون تو رگامه هرهفته می رم امتحان می دم تا قبول شم 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی